Zbiórka dla Pana Grzegorza


W związku z tym, że były pracownik naszej placówki znalazł się w dramatycznej sytuacji życiowej, zorganizowana została zbiórka pieniędzy na remont mieszkania Pana Grzesia. Starszy Pan po wielu nieszczęśliwych przejściach został na świecie sam i żyje w bardzo trudnych warunkach. Więcej informacji na temat jego historii i zbiórki znajdziecie w linku poniżej. https://pomagam.pl/3na39m…

Pan Grzegorz z Brzezin jest starszym człowiekiem. W tym momencie znalazł się na zakręcie swojego życia. Potrzebuje pomocy i wsparcia. Grupa młodych ludzi, która jest wolontariuszami Szlachetnej Paczki, postanowiła go wesprzeć w poprawie jego warunków mieszkaniowych.

Życie nie oszczędzało Pana Grzegorza, a warunki w jakich mieszka zaskoczyłyby niejednego z Nas – goły beton na podłodze, nieszczelne okna, odchodząca farba ze ścian. Starszy Pan po wielu nieszczęśliwych przejściach w życiu został na świecie sam i stracił jakąkolwiek chęć do życia. Wolontariusze pojawili się w odpowiednim momencie i dzięki darczyńcom zabezpieczyli jego potrzeby na poprzednią zimę oraz obiecali mu remont zalanej przez lokalne podtopienie części mieszkanka.
W tym momencie zwracamy się do Państwa, ponieważ koszty po wycenie przekraczają możliwości finansowe młodych ludzi. We współpracy z darczyńcami udało im się zakupić nowe meble kuchenne, które jednak czekają na remont pomieszczenia. Potrzebne są jeszcze m.in. drzwi wejściowe, płyty GK, wylewka (na środku pomieszczenia jest dużo niższy poziom), profile aluminiowe, gładź szpachlowa oraz wszystkie niezbędne materiały do wyremontowania mieszkania oraz opłacenia ekipy, która jest w stanie pomóc wolontariuszom w remoncie.

        Prosimy bardzo w imieniu swoim jak również wolontariuszy Szlachetnej Paczki z Brzezin o najmniejszą wpłatę i pomoc w spełnieniu marzeń Pana Grzegorza. Przede wszystkim obietnica, która została złożona musi być dotrzymana.

        Tylko od Państwa zależy, czy Pan Grzegorz przeżyje swoją jesień życia w godziwych warunkach. Wspólnie możemy uczynić wiele dobra.

Swoje siły w pomocy Panu Grzegorzowi łączymy z Grzegorzem Pacho, organizatorem zbiórki w Wielkiej Brytanii. Dzięki jego zaangażowaniu ruszyła zbiórka w Anglii dla ludzi chcących wpłacać w funtach. Wierzymy, że wspólnymi siłami się uda. Z takim wsparciem MUSI się udać.

„Moja osobista cegiełka na rzecz Pana Grzegorza to wejście na na szczyt najwyższej góry w Europie, dla laika takiego jak ja jest  to nadludzkie  wyzwanie. Zrobię to mimo szalonej rocznej diety i przekraczających moje wyobrażenie treningów. Zdobycie Mont Blanc planowane jest na okres pomiędzy majem a sierpniem 2022 roku. Wyprawę prowadzić będzie fantastyczny alpinista, Maciej Ciesielski. Szkoleniem zajmuje się 5+, szkoła w dolinie Pięciu Stawów w Polskich Tatrach. Przyświeca mi takie hasło:  ,,Pomóżmy temu, który pomagał innym. Grzech jest  by Grzech Grzechowi nie pomógł.” – słowa Pana Grzegorza Pacho

Tu link do obserwowania przygotowań Pana Grzegorza do wejścia na szczyt Mount Blanc i relacje na bieżąco że zbiórki: facebook.com/Grzecha-wa…