Koncert kolęd „Od serca do serca”.


W Liceum Ogólnokształcącym im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach funkcjonuje zespół wokalny „Echo harmonii”,który uświetnia uroczystości szkolne oraz organizowane na szczeblu miasta i powiatu.

„Echo harmonii” cieszy się ogromną popularnością.

W dniu 18 grudnia 2023r nasi koledzy na zaproszenie Burmistrz Miasta Brzeziny, Pani Ilony Skipor mieli przyjemność podzielić się opłatkiem wigilijnym z pracownikami Urzędu Miasta oraz zaproszonymi gośćmi.

W czasie spotkania zaprezentowano Koncert kolęd „Od serca do serca”. Tradycyjne kolędy wprowadziły publiczność w świąteczny, magiczny nastrój.

Niezwykle ciepło reagowała publiczność na życzenia świąteczne wzbogacone piosenką „Życia mała garść” w wykonaniu duetu Pawła Nowańskiego i Alexa Struszczyka . Spotkanie z publicznością uświetnili też soliści: Oliwia Szewczyk, Daria Falkowska, Kinga Babiarska oraz Jakub Pietrzak.

Dzień 19 grudnia miał również charakter odświętny.

Korzystając z zaproszenia Starosty Powiatu Pani Renaty Kobiery do udziału w uroczystej Sesji Powiatu uczniowie wykonali a capella szereg tradycyjnych kolęd. Członkowie zespołu wokalnego zostali obdarowani symbolicznymi upominkami od „Mikołaja”.

Wspomniane wyżej spotkania wigilijne były ukłonem w stronę polskich tradycji bożonarodzeniowych, odpowiedzią na zaspokojenie tęsknoty za tradycją wspólnego kolędowania.