„Jeszcze w zielone gramy…”


W dniu 2 marca 2023r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach wraz z młodzieżą z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie zorganizowała wspólną inicjatywę poświęconą podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzezinach. Przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem „Jeszcze w zielone gramy…”. Wyjątkowość tej imprezy polegała na tym, że to grupa młodych ludzi, dzięki swej kreatywności i motywacji do zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka, pod okiem pedagogów i psychologa szkolnego, przygotowała cały program inicjatywy. Uczniowie naszego liceum zaprezentowali swoje niezwykłe talenty muzyczne i teatralne natomiast młodzi kucharze z OHP, aby umilić to wspaniałe spotkanie przygotowali słodkości oraz przekąski.

Wizyta naszej młodzieży w Środowiskowym Domu Samopomocy posłużyła wzajemnemu zrozumieniu, zniwelowaniu przesądów i stereotypów dotyczących osób starszych. Pozwoliła również młodym ludziom na bardziej świadome podejście do problemu samotności, starości i nietolerancji. Wykształciła umiejętność niesienia pomocy w różnych sytuacjach, nauczyła dostrzegania innych z całym bagażem ich problemów i doświadczeń. Montaż słowno – muzyczny był również wzbogacony o warsztaty integracyjne. Uczestnicy mieli za zadanie nawzajem przekazać sobie uniwersalne życiowe rady, dzięki którym łatwiej jest znosić ciężary życia.

Udział w tym przedsięwzięciu sprawił seniorom oraz młodym ludziom wiele radości, był świetną okazją do integracji międzypokoleniowej.

Bardzo dziękujemy dyrekcji, pracownikom oraz wszystkim uczestnikom ŚDS za tak ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas.

Mamy nadzieję, iż spotkanie to stanie się przyczynkiem do kolejnych inicjatyw

i realizacji nowych pomysłów związanych ze skutecznym działaniem na rzecz poprawy jakości życia osób starszych i samotnych.