Europejski Dzień Języków


Świętowanie Europejskiego Dnia Języków stało się coroczną tradycją w naszej szkole. Z tej okazji Uczniowie klas I-IV wzięli udział w dwóch konkursach z języka niemieckiego, które były dla wszystkich zachętą do zgłębiania i poszerzania wiedzy z zakresu krajoznawstwa krajów niemieckojęzycznych oraz praktykowania nietypowych metod nauki słówek w j. niemieckim.

W ramach pierwszego konkursu „Unsere Reise in die DACHL-Länder“ Licealiści Iwaszkiewicza przygotowali plakaty przedstawiające elementy kultury i historii wybranych miast w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Uczennica klasy 2a, Kinga Fontańska, która przygotowała pracę nt. Heidelbergu.

Drugi konkurs przeprowadzony pod hasłem „Wörter in Bildern” polegał na graficznym i oryginalnym przedstawieniu znaczenia niemieckich słówek. Poruszył on wyobraźnię i udowodnił naszym Uczniom, że nauka leksyki nie musi być nudna. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, a wielu z nich przy tej okazji odkryło w sobie na nowo talent plastyczny.

W tym konkursie wyróżniona została praca Dominiki Orłowskiej z klasy 2B.

Niezwykle trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie prace prezentowały wysoką wartość merytoryczną i walory estetyczne. Zwyciężczynie otrzymały oceny celujące z języka niemieckiego oraz drobne upominki w postaci słodyczy i słownika niemiecko-polskiego.