Studniówka w LO


Studniówka tegorocznych maturzystów

Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach


22 stycznia maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach uroczyście rozpoczęli odliczanie do egzaminu maturalnego 2022. Na 100 dni przed tym ważnym wydarzeniem oddali się zabawie, której towarzyszyło wiele radości i wspomnień. Oprócz abiturientów w uroczystości wzięli udział dyrektor Maria Pisarska, starosta brzeziński Renata Kobiera, burmistrz Brzezin Ilona Skipor, inspektor ds. Oświaty Elżbieta Czerwiec- Półbratek, nauczyciele oraz rodzice.

Bal studniówkowy rozpoczął się od powitania gości i uroczystych przemówień.
Dyrektor LO im. J.Iwaszkiewicza Maria Pisarska serdecznie powitała przybyłych i ze szczególnymi słowami zwróciła się do maturzystów:
“Studniówka to dla każdego ucznia maturalnej klasy, a także dla rodziców wyjątkowa chwila. To czas radości,  zabawy, ale też symboliczny moment wejścia w dorosłe życie . Rozpoczyna się etap samodzielnego podejmowania decyzji i wyborów życiowych.
Dzisiaj również zaczyna się odliczanie czasu do egzaminu maturalnego.
 Za 100 dni zasiądziecie do pisania jednego z najważniejszych egzaminów w Waszym życiu. Matura zakończy kolejny etap Waszej edukacji, którą kilka lat temu rozpoczęliście w murach naszej szkoły.
Spędziliście tu trzy lata, trzy lata ciężkiej, wytężonej pracy, nawiązaliście nowe znajomości i przyjaźnie, zdobyliście nowe doświadczenia i poszerzyliście wiedzę. Mam nadzieję, że zaprocentuje to już za kilkanaście tygodni, gdy zdawać będziecie egzamin maturalny.
Z całego serca życzę Wam powodzenia na maturze i w dalszym dorosłym życiu. Mam nadzieję, że symboliczne 100 dni, które pozostały do egzaminu, upłyną Wam w spokojnej atmosferze rzetelnej pracy. Życzę wam pomyślności, „połamania piór” i odwagi, która dodaje skrzydeł . Życzę dokonywania  mądrych wyborów w dorosłym życiu, podążajcie właściwymi drogami w wymarzonym kierunku. A dzisiaj zapomnijcie o nauce, zaległościach, problemach i troskach. Na to przyjdzie czas. Życzę wspaniałej zabawy i mam nadzieję, że ten wieczór pozostanie w waszej pamięci i będzie miłym wspomnieniem młodości, pobytu i nauki w naszym liceum;   Liceum im. J. Iwaszkiewicza  w Brzezinach.”

Następnie głos zabrała starosta brzeziński Renata Kobiera:
“Chciałam bardzo podziękować młodzieży i rodzicom za zaproszenie na dzisiejszą studniówkę. Jest mi bardzo miło, że mogę z wami spędzić dzisiaj ten najważniejszy bal w życiu, bal który będziecie pamiętali już na zawsze. Przed wami matura, trudny egzamin, bo będzie pisany  po ciężkich trzech latach – latach pandemicznych, kiedy niestety większość czasu spędzaliście w domu. Ale dzisiaj nie myślimy o tym, dzisiaj bawimy się i życzę Wam, aby ten bal był najwspanialszy, jaki możecie sobie wymarzyć, żebyście pamiętali go do końca życia. Pani dyrektor oraz całemu gronu pedagogicznemu bardzo dziękuję za te trzy lata, w ciągu których próbowaliście wychowywać  młodzież, uczyć trochę inaczej niż do tej pory. Mam nadzieję, że maturę wszyscy zdadzą i życzę tego wszystkim.”

Słów otuchy dodała również burmistrz  Brzezin Ilona Skipor:
“Szanowana młodzieży,  życzę Wam, aby maturalne tematy były łatwe, a wasze pomaturalne wybory okazały się dobre. Mam nadzieję, że część z Was już wie, gdzie będzie studiować, jaki kierunek sobie obierze. Natomiast dzisiaj naprawdę cieszmy, jest to wyjątkowy dzień, na szczęście trafiliście w moment, kiedy nie ma lockdownu, możecie się bawić i tego Wam życzę. Gronu pedagogicznemu, szczególnie pani dyrektor, oddaje wyrazy szacunku za trud włożony w te trzy lata pandemicznej nauki, to naprawdę trudny okres dla wszystkich nauczycieli, dla młodzieży, która wchodzi teraz w dorosłe życie. Za wkład i pracę w tym trudnym czasie nauki zdalnej, dziękuję. Życzę wam wspaniałego wieczoru, pięknej zabawy i dobrych wrażeń, nawet  po 30 latach będziecie doceniać studniówkowy czas.”
Oczywiście w tej podniosłej chwili również uczniowie zabrali głos. Jako pierwsza przemawiała Klaudia Sztuka – tegoroczna maturzystka i jednocześnie przewodnicząca SU:
„Za sto dni przystąpimy do pierwszego i jakże ważnego w naszym życiu egzaminu, zwanego egzaminem dojrzałości. Dziś jednak nadeszła ta magiczna chwila, moment w życiu każdego z nas, w którym przepraszamy za nasze przewinienia i dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Studniówka to taki wieczór, który skłania do chwili refleksji i każe rozejrzeć się wokół i zapytać, dzięki komu tu jesteśmy? To właśnie teraz pragniemy na Wasze ręce – Szanowna Dyrekcjo, Kochani nauczyciele, złożyć słowa gorących podziękowań za wszystko! Za miłą atmosferę, za trud, który włożyliście w naszą edukacje szczególnie podczas lekcji zdalnych.. To dzięki Wam poznawaliśmy tajemnice, zmienialiśmy swe poglądy i zapatrywania na otaczający świat. Pragniemy złożyć ukłon w stronę naszej wychowawczyni – Profesor Małgorzaty Wójcik, która nigdy nie traciła sił, by przemawiać nam do rozsądku, który w młodzieńczym życiu gdzieś ginie. Przyznajemy – byliśmy jednością niesforną, dlatego chcemy przeprosić za popełnione błędy i podziękować za wyrozumiałość. Serdecznie dziękujemy wszystkim bez wyjątku. Nie byłoby nas tutaj, w tej szkole, gdyby nie nasi rodzice. Im również w tym uroczystym dniu pragniemy podziękować za to, że się przez cały czas nami opiekowali, a w chwilach słabości podtrzymywali nas na duchu. Coś się kiedyś zaczyna i coś się kiedyś kończy. Taka jest kolej rzeczy i taki jest jej porządek. Fragment naszej drogi życiowej związany z tą szkołą, z tym liceum powoli dobiega końca. Chcemy, by były to miłe wspomnienia. Dzisiejszy wieczór niewątpliwie będzie jednym z nich. Dzisiaj zapomnijmy wszyscy, że za sto dni czeka nas trudna matura. To jest jeszcze przed nami. Dzisiaj jednak, już tutaj, zdajemy inny egzamin dojrzałości. Egzamin umiejętności zabawy w miłej i serdecznej atmosferze. Niech ta Studniówka dostarczy nam wszystkim tutaj zgromadzonym wielu wspaniałych wrażeń. Życzymy miłej zabawy.
Do starszych koleżanek i kolegów zwróciła się także przedstawicielka klas młodszych – zastępca SU Martyna Niźnikowska: “W imieniu uczniów  społeczności uczniowskiej kl.1 i 2 chciałabym złożyć serdeczne życzenia zgromadzonym na dzisiejszej uroczystości maturzystom, którzy już za 100 dni przystąpią do egzaminu dojrzałości. Przebyliście długą drogę, dzielnie stawiając czoła codziennym małym i większym problemom, często kosztowało was to wiele zdrowia, łez i nerwów, ale nic nie było w stanie zatrzymać waszych kroków w walce o przyszłość. Należy podkreślić, że każdy z was, oglądając się za siebie i widząc wszystko to, czego dokonał przez blisko 12 lat zdobywania wiedzy, powinien być w tym momencie z siebie dumny. Życzymy wam dalszej siły w dążeniu do swoich celów i wytrwałości na studiach, pomyślnego wejścia w dorosłość, a na ten moment jak najlepszych wyników z egzaminu maturalnego. Mamy nadzieję, że z uśmiechem na twarzy będziecie wspominać chwile spędzone w murach Iwaszkiewicza i że opuszczając naszą szkołę, będziecie mogli stwierdzić, iż była dobrym wyborem, pomogła wam spełniać się w waszych pasjach, była dla was wsparciem, zawarliście w niej przyjaźnie, które okażą się tymi na całe życie. Wykorzystajcie dzisiejszy czas i bawcie się jak najlepiej. Udanego balu studniówkowego!”

Po zakończeniu przemówień przyszedł czas na śmiech i podziwianie aktorskich talentów maturzystów. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie ” Kilka dni z życia maturzysty”. Potem  zatańczono pięknego poloneza w układzie przygotowanym przez Małgorzatę Wójcik – wychowawcę klasy.
Studniówkowa noc w Tworzyjankach upłynęła w radosnej atmosferze i optymistycznie wprowadziła abiturientów w czas przygotowań do egzaminu maturalnego.