Perły z Iwaszkiewicza


Wszechnica UJ, centrum doradczo-szkoleniowe działające przy Uniwersytecie Jagiellońskim, od 2006 realizuje program odkrywania talentów „Poławiacze Pereł”.
Celem programu jest „wyłowienie” spośród licealistów z całej Polski utalentowanych, młodych ludzi – i zachęcenie ich do dalszego rozwoju, „szlifowania” swoich zdolności i talentów. Inspiracją do tego jest udział w kampusach naukowych, prowadzonych przez doktorantów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, spotkania z ludźmi nauki, kultury i sztuki oraz niezwykła atmosfera Krakowa, którą czują uczestnicy projektu podczas wizyt w muzeach, teatrach czy galeriach sztuki.
Nasze Perły Aleksandra Jatczak, Alicja Skwarka i Marcin Walczak miały możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach UJ. Ola rozwijała swoje pasje na kampusie medycznym, natomiast Ala i Marcin poszerzali swoje kompetencje społeczne, ucząc się, jak być liderem w danej społeczności.
Zajęcia kampusu medycznego prowadzone były w szpitalu kardiologicznym im. Jana Pawła II w Krakowie, a liderzy spotykali się z krakowskimi działaczami i zdobywali fachową wiedzę na profesjonalnie przeprowadzanych szkoleniach.
Do tego odbyło się wiele wycieczek m.in. do teatru, Wadowic, Inwałdu. To był ciekawie spędzony wakacyjny czas. Nasze Perły w pełni zasługują na słowa oganizatorów: „Perłą stajesz się na całe życie, raz wyłowiona nie wracasz do morza, lecz już zawsze wzbudzasz zachwyt” ❤️