Wycieczka na Mazury :D


W dniach 22-26 maja 2017 roku uczniowie naszego Liceum, pod opieką p. Krzysztofa Grzelaka i p. Elżbiety Borowskiej uczestniczyli pięciodniowej wycieczce na Mazury.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy żeglarską stolicę Polski – Mikołajki, gdzie po długiej 7-godzinnej podróży mogliśmy zrelaksować się podczas rejsu po J. Mikołajskim i J. Śniardwy. Następnie weszliśmy na punkt widokowy przy J. Łuknajno, jednej z najważniejszych w Europie ostoi ptactwa wodnego.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Ełku, gdzie świetnie bawiliśmy się w parku linowym, następnie zwiedziliśmy Skansen Kolejki Wąskotorowej i zagrodę żubrów.

Trzeci dzień spędziliśmy na terenie naszego ośrodka. Odwiedziliśmy ZOO-Safari, które obejmuje teren 100 ha, i na którym możemy spotkać między innymi lamy, obce konie polskie. Kolejna w planie była strzelnica a po niej kąpiele i opalanie nad basenem i jeziorem. Dzień zakończyliśmy historyczno-geograficzną wycieczką po wsi Okrągłe.

Przedostatniego dnia naszego wyjazdu wybraliśmy się do mazurskiego miasta uzdrowiskowego Gołdap. Tam spędziliśmy czas na tężniach oraz mogliśmy posmakować zdrowotnych wód solankowych. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Giżycko, gdzie mieliśmy chwilę relaksu nad J. Niegocin.

Przez wszystkie dni mieliśmy piękna pogodę, dlatego ostatniego dnia, ze smutkiem na twarzach wyruszaliśmy w drogę powrotną. Po 8-godzinnej jazdy dojechaliśmy do Brzezin.

Dziękujemy p. Krzysztofowi Grzelakowi i p. Elżbiecie Borowskiej za zorganizowanie wyjazdu oraz za wspólnie spędzone dni. Już nie możemy doczekać się kolejnych wycieczek.