VII Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy – podsumowanie


W dniu 26.05. 2017r odbyły się VII Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy. Uczestniczyło w nich ok 60 dzieci i młodzieży z powiatu brzezińskiego oraz współpracujące z nami szkoły z Mińska Mazowieckiego i Liceum z Łodzi. Zawody jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.Uczniowie wraz z opiekunami miło spędzali czas podczas zawodów,wykazując się przy tym umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
O godzinie 8.30 na terenie Liceum Ogólnokształcącego im.Jarosława Iwaszkiewicza nastąpiła cześć teoretyczna (testy),po której uczniowie udali się na teren Muzeum brzezińskiego, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów. Pani Dyrektor Maria Pisarska przywitała wszystkich uczestników i zaprosiła do dalszej rywalizacji, która miała z kolei miejsce na terenie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 im.Bolesława Chrobrego w Brzezinach. Uczniowie, jak co roku,zmagali się z sytuacjami związanymi z ratowaniem życia scenkami sytuacyjnymi czy torem przeszkód.
Po wypełnieniu przez drużyny wszystkich zadań, nastąpił czas wolny dla uczestników, który mogli miło spędzić na terenie muzeum, gdzie co chwila odbywały się występy zespołów, pogadanki, konkursy. Organizacją tej części zajmowała się p.Spychalska z Powiatu Brzezińskiego we współpracy z Powiatowym Centrum Zdrowia w Brzezinach. Czas mijał sympatycznie, ale wszyscy czekali na jedno – wyniki zawodów.
W klasyfikacji szkół podstawach nie miała sobie równych Szkoła Podstawowa nr 1 im.Bolesława Chrobrego w Brzezinach,zajmując I i III miejsce w klasyfikacji medalowej.
I miejsce zajął zespół w składzie Hanna Sadzewicz, Jakub Brzeziński, Kamil Matuszewski . Opiekunem grupy był p.Marcin Lewandowski
II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Jeżowie w składzie : Krzysztof Mazgajewski, Gabriela Samecka, Piotr Koziarski. Opiekunem grupy była p.Agnieszka Marczyk.
II miejsce grupa: Damian Markiewicz ,Natalia Gwiazdy, Weronika Grodzka. Opiekun -p.Marcin Lewandowski
Fundatorem pucharów i medali było Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach.
W kategorii szkół gimnazjalnych złoto powędrowało do Gimnazjum im.Wł.S.Reymonta w Brzezinach. Skład grupy: Gabriela Jatczak,Julia Janasik, Martyna Wiśniewska. Opiekun grupy -p.Marta Kacprzyk .
II miejsce również zdobyli gimnazjaliści z Brzezin, grupa w składzie : Paulina Głowacka, Maria Maciak, Natasza Polasińska.
III miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Dmosinie – Nikodem Czubak, Julia Kotecka, Mateusz Kaczmarski. Opiekunem grupy był p.Marek Kubiak.
Fundatorem medali i pucharu było Liceum Ogólnokształcące im.Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce trafiło do Liceum Ogólnokształcącego im.Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach. Skład drużyny wygranej: Przemysław Kapusta, Alicja Skwarka,Edyta Ołubek . Opiekunem grupy był p.Damian Nockowski.
II miejsce zajęli XXIII Liceum Ogólnokształcące im.ks.prof.Józefa Tischera w Łodzi. Skład grupy: Sara Marcińka,Dawid Kubicki,Natalia Berenda . Opiekun grupy -p.Zofia Hylewska. Medale brązowe trafiły w ręce Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim. Opiekunem grupy był p.Piotr Bartosiak.
Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Brzezinach.

Nagrody były dofinansowane przez sklep komputerowy Alsen. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku szkolnym 2018.

W naszej pracy dzielnie pomagali nam wolontariusze ZHP z Brzezin oraz absolwenci naszej szkoły. Prace oceniali współpracujący z nami studenci Koła Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, firma Sachmet z Brzezin,Powiatowa Komenda Straży Pożarnej i Powiatowa Komenda Policji z Brzezin, Związek Strzelecki „Strzelec „JS1201 z Brzezin.,
Pani Dyrektor Maria Pisarka wraz z gronem pedagogicznym Liceum Ogólnokształcącego serdecznie dziękuje za pomoc i współpracę wszystkim instytucjom wyżej wymienionym.
Pani Iwona Łoszewska oraz pan Damian Nockowski dziękują absolwentom LO- Agnieszce Sośnickiej oraz Karolinie Dziedzic za ogromną pomoc w całym przedsięwzięciu.
Rownież gorące podziękowania składają p.Marcinowi Lewandowskiemu -nauczycielowi w Szkole Podstawowej nr. 1 w Brzezinach