My z Iwaszkiewicza !


W dniach 1-2 czerwca 2017 roku, reprezentacja uczniów i nauczycieli uczestniczyła w I Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Ponadgimnazjalnych noszących imię Jarosława Iwaszkiewicza w Brwinowie.

Pierwszego dnia, w czwartek, po inauguracji wydarzenia odbyła się prezentacja wszystkich szkół przybyłych na zjazd. Następnie, po obiedzie, wybraliśmy się na spacer śladami Jarosława Iwaszkiewicza po Brwinowie i Podkowie Leśnej , który zakończył się w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Tam odbyło się spotkanie z wielkim mistrzem polskiej kinematografii Danielem Olbrychskim, który opowiedział o swojej znajomości z Iwaszkiewiczem oraz o rolach filmowych wykreowanych na podstawie literackich postaci stworzonych przez patrona naszej Szkoły. Mieliśmy też okazję wysłuchać kilka utworów Iwaszkiewicza w interpretacji Daniela Olbrychskiego. Następnie, w ogrodach Stawiska odbyło się ognisko integracyjne.

Drugiego dnia Zjazdu mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewcz w Stawisku, w którym poeta mieszkał wraz z rodziną. Na zakończenie spotkaliśmy się z Wiesławem Kępińskim, wychowankiem Jarosława i Anny Iwaszkiewiczów.Podczas podsumowania Zjazdu w auli Liceum Ogólnokształcacego im.J.Iwaszkewicza w Brwinowie wszyscy uczestnicy zgodnie wyrazili chęć kontynuacji Zjazdów w kolejnych latach.

Brwinowskiemu Liceum gratulujemy przygotowania i dziękujemy za zaproszenie.