Gry i zabawy integracyjne


 

Dnia 16.09. nasze Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza gościło w swoich progach uczniów Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta. Spotkanie pod nazwą „Gry i zabawy integracyjne” miało być sportową rywalizacją dziewcząt i chłopców z obu szkół. W imprezie uczestniczyło 24 uczniów, po 12 z każdej szkoły (6 dziewcząt i 6 chłopców).
Zabawę rozpoczęliśmy od rywalizacji w grę – street ball (koszykówka uliczna amatorska). Drużyny tworzyły 3 osoby. Składy rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców. Chłopcy w składzie Długosz Maciej,Kmieć Mateusz, Dziedziczy Kacper wygrali zaciętą rywalizację. Natomiast dziewczęta z gimnazjum (Dziubek Weronika,Jesika, Kucharska Oliwia)i liceum (Jędrzejczyk Kasia,Pawliczak Karolina, Kuchta Aleksandra )grę zakończyły z taką samą ilością punktów. Kolejne zmagania i sympatyczna rywalizacja odbyły się w dyscyplinie sportowej – siatkowa (drużyny mieszane 3 dz. I 3 ch. ).Tutaj najlepsza była drużyna LO w składzie : Kuchta Aleksandra, Glowacka Natalia, Rosik Natalia,Kępa Maciej,Cieślak Tomek,Myszyński Kamil. Pozostałe drużyny rywalizowały na równym poziomie.
Po męczących godzinach uczniowie mieli czas na odpoczynek i schłodzenie się pysznym lodami.Potem pani mgr Iwona Łoszewska przygotowała dla wszystkich grę – niespodziankę Rugby Tag. Jest to młoda dyscyplina ,której wszyscy musieli się dopiero nauczyć. Kończąc ten miły i słoneczny dzień uczniowie stworzyli 4 drużyny integracyjne gimnazjalistów i licealistów.
Dziękujemy wszystkim uczniom za przybycie i zabawę oraz pani mgr wychowania fizycznego z gimnazjum Katarzynie Łęczyckiej za pomoc przy organizacji zawodów.
Iwona Łoszewska