Iwaszkiewicz w grupie laureatów III Regionalnego Konkursu Kolęd


Miniony semestr w naszej szkole obfitował
w różnorodne spotkania muzyczne, rozrywkowe.
Uwieńczeniem tej działalności kulturalnej był udział naszych solistów Ani Jasińskiej i Wiktora Marciniaka w III Edycji Regionalnego Konkursu Kolęd w dniu 15 stycznia 2015r..
Mimo podziału na grupy wiekowe konkurencja była ogromna, należy wspomnieć, że w br. o czołowe miejsca rywalizowały aż 83 zespoły, w tym 50 solistów i 33 duety, zespoły z całego powiatu oraz przedstawiciele szkół łódzkich.
Nasze liceum w konkursie reprezentował duet „VAJM”
w składzie Ania Jasińska i Wiktor Marciniak.
W czasie przesłuchania wykonali oni w duecie pieśń „Daj mi znak” Natomiast Ania przy akompaniamencie gitary ( Wiktor Marciniak ) przenosiła nas w świąteczny nastrój wraz z pieśnią „Wielkie świąteczne całowanie”.
Napięcie rosło wraz ze zbliżającym się czasem występu, tym bardziej, że w gronie oceniających zasiadali znakomici znawcy muzyki wraz z P. Dariuszem Stachurą, słynnym tenorem .
Z ogromną radością przyjęliśmy werdykt jury. W naszej grupie wiekowej ustąpiliśmy jedynie miejsce sextetowi z gimnazjum.
My jako duet licealistów zajęliśmy II miejsce uzyskując dyplomy i nagrody rzeczowe .
Ponadto ogromnym zaskoczeniem była Nagroda Specjalna dla Wiktora Marciniaka za szczególnie piękny, profesjonalny, zdaniem jury, akompaniament na gitarze do pieśni „ Wielkie świąteczne całowanie”.
Gratulujemy zwycięzcom !!!