V Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy


W dniu 03.06.2015 już po raz V odbyły się na terenie naszej szkoły Zawody Pierwszej Pomocy.Organizatorem było LO im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach i JS 1201 „Brzeziny” Związku Strzeleckiego „Strzelec” pod patronatem Starosty Brzezińskiego.Cieszą się one dużą popularnością , więc i w tym roku młodzież dopisała. W zawodach wzięło udział 7 grup ze Szkół Podstawowych , 5 z Gimnazjów i 3 z Liceum. Łącznie wystartowało 51 uczestników, którzy rozpoczęli rywalizację od napisania testu z wiedzy medycznej. Drużyny musiały zmierzyć się z zajęciami praktycznymi, które były oceniane przez fachowców z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Ochotniczą Straż Pożarną i Policję z Brzezin oraz Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z o.o. w Brzezinach. Grupy musiały również pokonać tor przeszkód, za który otrzymywali punkty. Na innych stanowiskach zmagali się z ranami, urazami, wypadkiem komunikacyjnym. Imprezie towarzyszyły pokazy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, profesjonalne szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy przekazane przez Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof przy Uniwersytecie Medycznym w Lodzi. Ponadto wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości z zakresu uzależnień oraz uzyskać dodatkowe nagrody, ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną z Brzezin. Uczestniczy mieli też możliwość sprawdzić się w tańcu, dołączając do grupy tanecznej z naszego liceum, tzw. zumby.
I miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie Monika Brzezińska, Natalia Daszkiewicz, Izabela Klimczak, II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, III mie
jsce również zajęli uczniowie naszej szkoły w składzie Agnieszka Binio, Olga Stoczyńska, Karolina Dziedzic.

Ponadto dzięki licznym sponsorom impreza miała charakter pikniku, na którym uczniowie mogli zjeść kiełbaski z grila , ufundowane przez Zakład Przetwórstwa Mięsnego Rzeźnik, Przemysława Paszkowskiego z Jeżowa oraz skosztować słodkości, którymi obdarowały nas:Piekarnia Olszyńscy z Koluszek,Cukiernia Pastusiak z Brzezin,Sklep Arka, Zbigniew i Tomasz Bielak z Brzezin. Dzięki Marketowi Intermarche z Brzezin uczniom nie zabrakło również wody w tak upalny dzień oraz słodyczy i innych pomocnych dodatków.