II Regionalny Konkurs Kolęd


W dniu 15 stycznia 2015 roku reprezentujący Liceum Ogólnokształcące im.J.Iwaszkiewicza zespół „Cantiques” w składzie:
Monika Brzezińska,Wiktor Marciniak, Miłosz Fabian, Kamila Wieczorek, Natalia Gocek, Roksana Szczepaniak, Monika Polewczak,Przemysław Janczak, Martyna Grzegorczyk
wziął udział w II Regionalnym Konkursie Kolęd Brzeziny 2015 zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną w Brzezinach. Konkurs odbywał się sali konferencyjnej Urzędu Miasta Brzeziny. Uczniowie LO występowali w dwóch kategoriach – soliści i zespoły.
Jako solistka zaprezentowała się Monika Brzezińska z klasy II a, wykonując wraz z akompaniamentem na gitarze kolędę „Cicha Noc”. Monikę wspomagał na gitarze Wiktor Marciniak z klasy Ia. Nasza Solistka została laureatką w swojej kategorii.
W kategorii zespoły – „Cantiques” wykonał dwie kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” i „Mizerna Cicha”. W skład zespołu wchodzili: Miłosz Fabian – fortepian, Monika Brzezińska i Wiktor Marciniak – gitary oraz chór.
Należy podkreślić, iż nasi uczniowie zaprezentowali się podczas konkursu bardzo dobrze, wzbudzając podziw zgromadzonej publiczności oraz uznanie sędziów. Istotne jest również to, że zarówno repertuar jak i aranżacja były autorstwem uczniów.
Gratulujemy!!!

Dyplom