Dzień Kina Francuskiego – podsumowanie


W miniony piątek, 22 maja, w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta odbył się Dzień Kina Francuskiego w Brzezinach. Zaprezentowano 3 filmy animowane dla poszczególnych grup wiekowych:
•9.00 film „ Kot w Paryżu” dla uczniów szkół podstawowych
•11.00 film „ Skarb piratów” dla uczniów gimnazjów
•13.00 film „ Dzień wron” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Pan Edmund Kotecki – starosta Powiatu Brzezińskiego, Pan Marcin Pluta – burmistrz Miasta Brzeziny, Pan Denis Gérard – przedstawiciel Ambasady Francji oraz Instytutu Francuskiego w Polsce, Pani Ewa Kalińska – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach oraz Pani Dorota Wochna – nauczyciel języka francuskiego w brzezińskim liceum.
Dzień Kina Francuskiego zorganizowany został w ramach projektu „ Łódzkie bardziej francuskie”, we współpracy z Urzędem Miasta Brzeziny oraz Instytutem Francuskim.
Widzowie, którzy przybyli bardzo licznie, szczególnie ci najmłodsi , mogli obejrzeć filmy, ale także wziąć udział w mini-quizie i zdobyć drobne nagrody. Wysłuchali także piosenek w języku francuskim w wykonaniu Natalii Jarugi z Gimnazjum w Gałkowie Dużym oraz Moniki Brzezińskiej z naszego liceum. Wstęp na imprezę był zupełnie bezpłatny, a filmy zapewnił wspomniany już Instytut Francuski.Organizatorzy dziękują za przybycie uczniom ze SP nr 1 oraz SP nr 2 w Brzezinach, SP w Dmosinie, Gimnazjum w Brzezinach, Gimnazjum w Przecławiu, LO im. H. Sienkiewicza w Koluszkach oraz naszym licealistom z „Iwaszkiewicza”.