Boże Narodzenie w Rosji .


                 Świętowanie w słowiańskim stylu.

 „Każdy język obcy daje ci nowe życie , jeżeli znasz  tylko  jeden     język , żyjesz tylko raz  „  Ta sentencja aktualna jest w życiu  każdego z nas .

   W minioną środę uczniowie klasy II  uczący się języka rosyjskiego , jak zwykle uciekając się do racjonalizatorskich pomysłów , ale nie przy stolikach uczniowskich, kolejny już raz stali się   współtwórcami atrakcyjnych  zajęć . Miały one charakter wspaniałego spotkania wigilijnego połączonego z degustacją smacznych, samodzielnie przygotowanych przez młodzież  dań wigilijnych typowych dla Rosjan.

     W niezwykłą  podróż po Rosji zabrała nas Jula Garnysz   prezentując w sposób bardzo ciekawy liczne  zwyczaje, tradycje , wróżby  Rosjan związane  z obchodami  Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku .Zaproszenie w podróż przyjęli od nas Państwo Wychowawcy oraz Pani Dyrektor . Podniosły nastrój spotkania  wigilijnego  podkreśliła   wizyta  autentycznego Dziadka Mroza  i jego wnuczki Śnieżynki ,  w rolę których wcielili się Kuba Poński i Natalia Sikora . Zgodnie z tradycją Dziadek Mróz  obdarował uczestników wigilii  drobnymi upominkami. Spotkanie  było okazją do wyszukiwania  przykładów  polskich zwyczajów  świątecznych  zbieżnych z rosyjskimi  .  

   Jesteśmy przeświadczeni , że  te zajęcia pozostawiły niezapomniane wrażenia ,  były  doskonałą , praktyczną lekcją języka rosyjskiego, sposobem na integrację  i kształtowania nawyków savoir-vivre .