eTwinning


 

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej (część programu Comenius), który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno- komunikacyjnych w szkołach europejskich. W ramach takiej współpracy możemy realizować projekty międzynarodowe, dzięki którym poznajemy kulturę i zwyczaje poszczególnych krajów, zawieramy nowe przyjaźnie oraz wspólnie uczymy się języków obcych. W bieżącym roku szkolnym (2012/ 2013) w naszej szkole prowadzony jest projekt w ramach programu eTwinning. W październiku nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Estonii Loo Keskkool, Loo alevik, Bułgarii Highshool Dr. Ivan Panov, Берковица oraz Chorwacji OŠ Ante Starčevića Lepoglava.W ramach akcji eTwinning 12 uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Justyny Stańdo, nauczyciela języka niemieckiego, realizuje projekt „Achtung-Schulspaβ” (uwaga-przyjemność w szkole).

Ogromnie ciszymy się, że w ramach realizowanego projektu nie ograniczamy tylko się do zajęć lekcyjnych, czy też współpracy z nauczycielami i uczniami innych języków obcych nauczanych w naszym liceum, ale mamy szeroką możliwość realizować się w inny niż przewidziany programem nauczania sposób. Jest to ,,żywa” lekcja polegająca na konwersacji w języku niemieckim. Cenne jest, a przy tym bardzo korzystne komunikowanie się za pomocą e-maila, na forum lub poprzez chat.

Estonia, Chorwacja, Bułgaria to kraje jakże różne pod względem kultury. Kontakt z uczniami szkół w tych krajach daje nieograniczone możliwości w przekazywaniu informacji na temat tradycji, zwyczajów tychże narodów.

W czasie realizacji projektu będziemy stosować sprawdzone i zupełnie nowe formy współpracy i wykorzystywać technologię informacyjną, mając zawsze na uwadze doskonalenie języka niemieckiego, czego dowodem będą z pewnością wyniki na egzaminie maturalnym.

Lista uczniów biorących udział w projekcie:
kl IIa: Kasia Mielczarz, Marcin Wosiński, Marta Adamczyk, Małgosia Adamczyk,
Natalia Dawidowicz, Karolina Jałmużna, Ania Siucińska
kl IIc: Daria Dziedziczak, Wiktoria Kolarczyk, Janek Reczulski
kl IIIa: Iwona Kudlik
kl IIIb: Sylwia Kijo

 

 

 

[pdf-embedder url=”http://lobrzeziny.pl/wp-content/uploads/2013/01/prezentacja_DE.pdf” title=”prezentacja_de”]