Salon maturzystów


Uczniowie klas trzecich naszego Liceum od wielu lat uczestniczą w Salonie Maturzystów Perspektyw. Zawsze były to spotkania wartościowe.

W tym roku Salon Maturzystów odbył się  nowej formule, jako wydarzenie wirtualne. Również Salon online dał uczniom dużo możliwości w przygotowaniu do roli maturzystów i wypracowaniu takich strategii, które pomogą im w doborze odpowiednich ścieżek edukacyjno-zawodowych i przygotowaniu się do roli świadomych kandydatów na studia.

Żeby móc uczestniczyć w tegorocznym Salonie wychowawcy klas zarejestrowali się na stronie organizatorów. Następnie każdy z maturzystów dokonał indywidualnej rejestracji. Rejestracja taka umożliwiła uczniom uczestnictwo w wykładach i warsztatach ogólnych ale także uczestnictwo w wydarzeniach popołudniowych Salonu.

Salon Maturzystów miał miejsce 29 września 2020 r.

Od godziny 10.00 maturzyści z Iwaszkiewicza zasiedli w naszej nowej pracowni ekologicznej przed interaktywnym ekranem, aby uczestniczyć w wykładach i warsztatach przygotowanych przez organizatorów.

Trzecioklasiści wysłuchali wykładów ekspertów OKE na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Następnie uczniowie zapoznali się z  bogatą prezentacją kierunków studiów i uczelni z całej Polski oraz z zasadami przyjęć na studia w 2021 r.

W dalszej części spotkania trzecioklasiści brali udział w warsztatach, konsultacjach oraz spotkaniach w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

W godzinach popołudniowych, w ramach tego wydarzenia uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w webinariach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się ze szczegółową ofertą uczelni.