Spotkanie z Weteranami.


W naszej szkole w dn. 30 XI 2017 roku gościliśmy przedstawicieli Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Zgodnie z założeniami instytucja ta pełni funkcję ośrodka, w którym weterani działań poza granicami państwa oraz rodziny żołnierzy i pracowników wojska poległych podczas tych działań, uzyskują pomoc, radę oraz korzystają z konsultacji, w szczególności prawnych                         i psychologicznych, w zakresie możliwości rozwiązania nurtujących ich problemów. Spotkanie            z przedstawicielami Centrum odbyło się w Sali Pokój i Dobro w klasztorze Ojców Franciszkanów. Uczestniczyła w nim młodzież naszego liceum oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych      w Brzezinach.
Dzięki żołnierzom z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa uczestniczyliśmy                  w niecodziennej lekcji historii.
W bardzo interesującej formie poznaliśmy dorobek i znaczenie udziału żołnierzy Wojska Polskiego      w misjach i operacjach wojskowych poza granicami Polski. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o zadaniach realizowanych podczas misji, mogliśmy poznać weteranów z Libanu, Afganistanu i Iraku. Mogliśmy również sprawdzić naszą wiedzę w konkursach organizowanych przez prowadzących spotkanie. Wielu z nas uświadomiło sobie, jak wielka odpowiedzialność i ryzyko utraty życia i zdrowia ciąży na żołnierzach, pełniących służbę w różnych obszarach Świata. Zasługują na nasz szacunek i wsparcie.