Wycieczka na Mazury :D


W dniach 22-26 maja 2017 roku uczniowie naszego Liceum, pod opieką p. Krzysztofa Grzelaka i p. Elżbiety Borowskiej uczestniczyli pięciodniowej wycieczce na Mazury.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy żeglarską stolicę Polski – Mikołajki, gdzie po długiej 7-godzinnej podróży mogliśmy zrelaksować się podczas rejsu po J. Mikołajskim i J. Śniardwy. Następnie weszliśmy na punkt widokowy przy J. Łuknajno, jednej z najważniejszych w Europie ostoi ptactwa wodnego.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Ełku, gdzie świetnie bawiliśmy się w parku linowym, następnie zwiedziliśmy Skansen Kolejki Wąskotorowej i zagrodę żubrów.

Trzeci dzień spędziliśmy na terenie naszego ośrodka. Odwiedziliśmy ZOO-Safari, które obejmuje teren 100 ha, i na którym możemy spotkać między innymi lamy, obce konie polskie. Kolejna w planie była strzelnica a po niej kąpiele i opalanie nad basenem i jeziorem. Dzień zakończyliśmy historyczno-geograficzną wycieczką po wsi Okrągłe.

Przedostatniego dnia naszego wyjazdu wybraliśmy się do mazurskiego miasta uzdrowiskowego Gołdap. Tam spędziliśmy czas na tężniach oraz mogliśmy posmakować zdrowotnych wód solankowych. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Giżycko, gdzie mieliśmy chwilę relaksu nad J. Niegocin.

Przez wszystkie dni mieliśmy piękna pogodę, dlatego ostatniego dnia, ze smutkiem na twarzach wyruszaliśmy w drogę powrotną. Po 8-godzinnej jazdy dojechaliśmy do Brzezin.

Dziękujemy p. Krzysztofowi Grzelakowi i p. Elżbiecie Borowskiej za zorganizowanie wyjazdu oraz za wspólnie spędzone dni. Już nie możemy doczekać się kolejnych wycieczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *