II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym


W dniu 9 IV 2015 roku w LO im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, w którym udział wzięli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brzezińskiego. Honorowy patronat nad Konkursem przygotowanym przez LO, objął starosta Edmund Kotecki, który ufundował nagrody za pierwsze miejsca dla zwycięzcy z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych,. Pozostałe nagrody i dyplomy ufundowało LO im. J. Iwaszkiewicza.
W ramach projektu edukacyjnego w przygotowanie Konkursu aktywnie włączyła się młodzież z klasy II B. W zawodach wzięło udział 14 uczestników z czterech szkół. Uczniowie rozwiązywali testy konkursowe: dla szkół ponadgimnazjalnych składał się z 35 zadań, dla gimnazjalistów z 30 zadań. Obok pytań o charakterze ogólnym, pojawiły się odnoszące się do samorządu na terenie powiatu, np. oznaczenie gmin na mapie konturowej powiatu brzezińskiego, oznaczenie powiatu brzezińskiego i sąsiednich powiatów na mapie konturowej województwa łódzkiego, znajomość nazwisk wójtów, burmistrza, składu zarządu powiatu i zarządu województwa, znajomość atrakcji turystycznych powiatu, umiejętność zaplanowania inwestycji w ramach budżetu partycypacyjnego. Po napisaniu sprawdzianu młodzież spotkała się z Panem Starostą Edmundem Koteckim, który przedstawił różnorodne aspekty pracy samorządu powiatowego, zachęcał uczniów do podejmowania dalszej nauki i aktywności społecznej.
W międzyczasie trwało sprawdzanie prac konkursowych.
Wyniki Konkursu w kategorii gimnazjów:
I miejsce Barbara Zając ( Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jeżowie), I
I miejsce Bartosz Śliwonik (Gimnazjum im. W. S. Reymonta w Brzezinach),
III miejsce Karolina Drzewiecka (Gimnazjum im. W. S. Reymonta Brzezinach).
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce Monika Barjasz,
II miejsce Agata Zajdel,
III miejsce Marlena Płoszka (wszystkie LO im. J. Iwaszkiewicza).
Nagrody książkowe i dyplomy wręczali: starosta Edmund Kotecki, dyrektor LO im. J. Iwaszkiewicza Ewa Kalińska oraz mgr Elżbieta Borowska, którzy pogratulowali młodzieży dużej wiedzy na temat samorządu terytorialnego. Podziękowano również nauczycielom za przygotowanie uczniów i zachęcenie ich do udziału w konkursie. Konkurs okazał się nie tylko sprawdzianem wiedzy merytorycznej ale również doskonałą okazją współpracy zespołowej klasy II B, która bardzo dobrze wykonała swoje zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *